Dinusiowi badacze świata
26 lutego 2018 r. dinusie
Co łączy fotel, fokę futro i filiżankę? Od twórczych opowiadań, łączących te 4 wyrazy Dinusie rozpoczęły tydzień, poznając kolejną literkę - F. Tworzenie opowiadań dało dzieciakom wiele radości i śmiechu. Paniom z resztą też. Dzieci łączyły w pary takie same filiżanki, poszukiwały towarzysza do wspólnej herbatki, sklejały stłuczoną filiżankę. Pracowały także nad nieco trudniejszym już zadaniem, a mianowicie, łączeniu w zbiory przedmioty zaczynające się taką samą sylabą (fa-, fo-).
W kolejne dni, Dinusie zabawiły się w Małych Dinusiowych Badaczy. Badali świat kolorów. Słuchając opowiadania o malarzu Jagódce, eksperymentowali łącząc kolory, barwiąc chusteczki. Pomieszanie kolorów na mokrych chusteczkach spodobalo się dzieciom tak, że postanowiliśmy zostawić je do wykonania kreatywncych prac plastycznych. W ramach ćwiczeń ruchowych, bawiły się gazetami i woreczkami, przy okazji kształtując mięśnie grzbietu i brzucha.
Logorytmika - nasze niemalże codzienne zabawy muzyczno-słowno-ruchowe, które pomagają Dinusiom w ćwiczeniu mowy w połączeniu z ruchem i rytmem w formie zabawy. Tym razem zabawy ze wstążkami bibuły. Zabawa ta była też początkiem ćwiczeń grafomotorycznych.
Dzieci eksperymentowały także z wodą. Wysłuchały opowadania o Kropelce, wyjaśniającego 3 stany skupienia, w jakich woda występuje.
Badali także świat magnesów. Poszukiwały przedmiotów, do których mages się przyczepia.
Edukacja emocjonalnai przytodnicza to bardzo ważny obszar w naszej wspólnej pracy. Miniony tydzień dzieci podjęły się opieki nad ptakami i wiewiórkami. W te mroźne dni małe zwierzątka, które obserwujemy w naszym przedszkolnym ogrodzie i podczas spacerów w parku, potrzebują wsparcia człowieka. Dlatego bardzo dziękujemy Rodzicom za współpracę i przyniesienie karmy dla ptaków. Po znikającym pokarmie z przedszkolnego karmnika dzieci doszły do wniosku, że musiało być pyszne :) ponadto przygotowana ptasia uczta dała dzieciom dużo radości: odwiedzają nasz ogród sikorki, dzięcioły i wróble, wrony: Dinusie z przejęciem i radością obserwują ptaki i mają poczucie dobrze wykonanego zadania: pomagają tym, którzy pomocy potrzebują.