(przewiń w dół, aby zapoznać się z całością informacji)
Mając na uwadze, że 25 maja 2018r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE znane szerzej pod nazwą GDPR (RODO)
administrator serwisu internetowego https://www.archiwum.pp21.kk.edu.pl/ którym jest
Publiczne Przedszkole nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu nazywane dalej Administratorem,
dla spełnienia obowiązku informacyjnego określonego
w art. 12 (Rozdział III)tego Rozporządzenia informuje niniejszym, że w obrębie serwisu stosuje
następującą politykę prywatności :
Historia współpracy
Publicznego Przedszkola z oddziałami integracyjnymi nr 21 w Kędzierzynie- Koźlu
z Integracyjnym Przedszkolem w Kusel działającym przy firmie Lebenshilfe.
Jesienią w 2006 roku z wizytą do naszego przedszkola przyjechała delegacja firmy Lebenshilfe Kusel z Niemiec.
Wśród osób odwiedzających była pani Alexandra Spinda, z pochodzenia kędzierzynianka, dyrektorka integracyjnego przedszkola, które stanowi jeden z profili działalności firmy Lebenshilfe Kusel, zajmującej się opieką nad niepełnosprawnymi osobami od niemowlęctwa do późnej starości.
Po wizycie w naszym przedszkolu pani dyrektor Alexandra Spinda wyraziła chęć współpracy z naszym przedszkolem,
utrzymywany był stały kontakt telefoniczny i listowny.
Latem w 2009 roku przedstawiciele naszej placówki zostali zaproszeni przez panią dyrektor do Kusel i ugoszczeni w tamtejszej placówce.
Nasza delegacja odwiedziła Socjalno-Pediatryczne Centrum Wczesnego Wspomagnia Recha Westplatz, szkołę specjalną, Stacjonarny Dom Dziennego Pobytu „Radość”i przede wszystkim miała okazję dokładnie poznać pracę i funkcjonowanie przedszkola w Kusel i przekonać się jak dużo nas łączy: przyświeca nam ten sam cel, pracujemy tymi samymi metodami, mamy podobne wizje na przyszłość.
To, co nas różni to: komfort pracy, specjalistyczne wyposażenie, pomoce terapeutyczne, a także możliwości adaptacyjne budynku, łatwość pozyskiwania nowych funduszy na rozwój placówki.
Bardzo spodobała się koleżankom sala doświadczania świata.
Naszym marzeniem od dłuższego czasu było stworzenie takiej Sali w naszym przedszkolu, by podnieść efekty zmysłowego rozwoju naszych wychowanków i relaksowania dzieci z problemami emocjonalno-rozwojowymi.
Pani Alexandra Spinda przy okazji prywatnego pobytu w Kędzierzynie-Koźlu, podczas św. Bożego Narodzenia oprócz życzeń i kart świątecznych, przywiozła nam w prezencie projektor z wkładami, który był zaczątkiem konkretnych działań w kierunku stworzenia sali doświadczania świata, o której tak marzyłyśmy.
Pod koniec roku szkolnego2009/2010 panie Marta i Alina opracowały wieloletni projekt pod hasłem „Małe i duże Kacpra podróże”, którego celem
jest wymiana pomiędzy jego uczestnikami informacji służących lepszemu poznaniu się, dzieci będą uczyły się autoprezentacji, nabywały umiejętności medialnych, pracy z wykorzystaniem komputera i jego narzędzi komunikacyjnych, poznają miasta, tradycje i zabawy kolegów
z zagranicy. Propozycję projektu przesłałyśmy koleżankom z Kusel, gdzie uzyskał aprobatę kadry i dyrekcji.
I projekt pod hasłem „Małe i duże Kacpra podróże” realizowany był w latach 2010/11 efektem, którego było zaproszenie i udział delegacji z Kusel w quizie wiadomości zdobytych przez dzieci z naszego przedszkola w trakcie projektu.
II projekt pod hasłem „Małe i duże Kacpra podróże w słowie i obrazku” realizowany był w latach 2011/12 i efektem tych działań był słowniczek polsko-niemiecki wykonany przez dzieci z grupy Dinusie.
Obecnie realizujemy III projekt „Małe i duże Kacpra podróże – tradycje i obrzędy pielęgnowane w naszych przedszkolach” w założeniu efektem działań ma być powstanie albumu prezentującego obchody różnych tradycji w naszych placówkach.